RESULTS: APRIL 2020

CLASS 1: ROSETTE MODELS
CLASS 1: ROSETTE MODELS

1. Siobhan Clothier & Angel 2. Sandra Townshed & Missy (2) 3. L. Finch with Tess, Louis, Heidi & Tye 4. Rebecca Rose & CJ 5. Lindsay Lyth & Alfie 6. Lynn Newton

CLASS 2: MUDDIEST PET
CLASS 2: MUDDIEST PET

1. Taylor Hedrick & Sydney 2. Nicole Jones & Fred 3. Samantha Mullane & Yeti 4. Siobhan Clothier & Dave 5. Jess Simpson & Morgen 6. Karen Sallis & Ellie-Mai

CLASS 3: BEST PEDIGREE
CLASS 3: BEST PEDIGREE

1. Gemma Jay Webster & Carmen 2. Rachel Quinn & Freya 3. Maddi Biddy & Belle 4. Sharon Byrne & Rosco 5. Nicole Searle 6. Anna Peters & Kayla

CLASS 4: BEST MIXED BREED
CLASS 4: BEST MIXED BREED

1. Jen Lewis & Ralf 2. Lauren Wilson & Rufus 3. Sharon Dalton & Leo 4. Beth Farnsworth & Alfie 5. Ally Barry & Lulu 6. Emily Kemp & Billy

CLASS 5: OPS NEXT TOP MODEL
CLASS 5: OPS NEXT TOP MODEL

1. Jess Bloxham & Pansy 2. Tess Hunter & Oscar 3. Mariah Mooney & Ali Mae 4. Kelly Sagar & Teddy 5. Martina Svitanovav & Leela-casadecani 6. Michelle Felmly & Simba

CLASS 6: MAKE THE JUDGE SMILE
CLASS 6: MAKE THE JUDGE SMILE

1. Georgia Cooper & Sidney 2. Megan Davis 3. Emily Kemp & Billy 4. Siobhan Clothier & Dave 5. Audrey Kennedy & Fin 6. Fran Scholes & Hugo

CLASS 7: MY PET'S BEST FRIEND
CLASS 7: MY PET'S BEST FRIEND

1. Donna Reynolds with Topov & Bobo 2. Danielle Evans with Shiloh & Meeko 3. Brooke Parker with Max, Hugo & Rocky 4. Laura Phillips & Bob 5. Trudy Graves with Daisy & Simba 6. Chelsea Stewart & Thor

CLASS 8: SNOOTS
CLASS 8: SNOOTS

1. Sam Capp & Loki 2. S. Powell & Miley 3. Robyn Demmery & Red 4. Randy Hartmann & Mocha 5. Michele Ashbrooke & Jax 6. Danielle Evans & Shiloh

CLASS 9: APRIL CAL SHOT
CLASS 9: APRIL CAL SHOT

1. Gosia Rossa & Spikey 2. Ashley McLean & Daisy 3. L. Finch & Murphy 4. Maria Capp & Bobby Boo 5. Lindsay Lyth & Alfie 6. Sophie Mellor & Bella

CLASS 10: NEWCOMERS
CLASS 10: NEWCOMERS

1. Zoe McAdam & Betsy 2. Lauren Smith & Bisto 3. Annabelle Marshman & Teddy 4. Christine Steele & Willow 5. Georgia Cooper & Sidney 6. Gemma Jay Webster & Carmen

CLASS 11: FUN IN THE SUN
CLASS 11: FUN IN THE SUN

1. Emily Kemp & Billy 2. Anna Peters & Kayla 3. Andy Millburn & Darwin 4. Karen Sallis & Ellie-Mai 5. Sophie Cartmell & Blu 6. Sally Prior & Boris

CLASS 12: EASTER SPECIAL
CLASS 12: EASTER SPECIAL

1. Lindsay Lyth & Alfie 2. Taylor Hedrick & Sawyer (2) 3. Joanne Garner & Twirl's Babies 4. Nicole Jones & Apollo 5. Megan Green & Mr Pickles 6. Mariah Mooney & Ali Mae

CLASS 13: A FAMILY PHOTO
CLASS 13: A FAMILY PHOTO

1. Danielle Smith & Family 2. Kimberly Mcsparron with Win, Hachi & Odi (1) 3. Zoe McAdam with Betsy, Buddy & Molly 4. Siobhan Clothier with Nyx, Dave, Jinx 5. Ingrid & Freya Jolley with River 6. Karen Sallis with Monkey, Bella, Ellie

RING 1 BEST IN SHOW
RING 1 BEST IN SHOW

Jess Bloxham & Pansy

RING 1 RESERVE BEST IN SHOW
RING 1 RESERVE BEST IN SHOW

TayloR Hedrick & Sydney

RING 2 BEST IN SHOW
RING 2 BEST IN SHOW

Gosia Rossa & Spikey

RING 2 RESERVE BEST IN SHOW
RING 2 RESERVE BEST IN SHOW

Danielle Smith & Family

SUPREME CHAMPION
SUPREME CHAMPION

Gosia Rossa & Spikey

RESERVE SUPREME CHAMPION
RESERVE SUPREME CHAMPION

Danielle Smith & Family