RESULTS: AUGUST 2020

CLASS 1: BEST HEADSHOT: GIRLS
CLASS 1: BEST HEADSHOT: GIRLS

1. Laura Hyatt & Bonnie 2. Dave Tan & Kitty 3. Sam Capp & Winnie 4. Danielle Evans & Shiloh 5. Lorraine Finch & Ted Finch 6. Kay Vernon & Root 7. Tina Lobel & Penny 8. Megan Roberts-Watts & Ellie Special: Susan Daniels & Cassie

CLASS 2: BEST HEADSHOT: BOYS
CLASS 2: BEST HEADSHOT: BOYS

1. Lorraine Finch & Murphy Finch 2. Kate Davies & Milo 3. Lisa Camps & Gordon 4. Dimittee Walk & Shiloh 5. Helen Millyard & Clove 6. Sam Capp & Loki 7. Jasmine Cooper & Biscuit (close-up) 8. Victoria Turner & Smudge Special: Ally Barry& Masen

CLASS 3: CANDID PHOTOGRAHY
CLASS 3: CANDID PHOTOGRAHY

1. Martina Svitanova & Philip 2. Ally Barry & Franklin 3. Sophie Patterson with Luke & Albvin 4. Emma McCabe & Loki 5. Laura Kirk-Breadshaw & Belle 6. Lexee Chamberlain & Purrl 7. Emily Kemp & Cloud 8. Chloe Cleveland & Smudge

CLASS 4: OPS NEXT TOP MODEL
CLASS 4: OPS NEXT TOP MODEL

1. Brooke Parker & Elvis 2. Jill Belisle & Dutch JJ Belisle 3. Hannah Barlow & phoebe 4. Ally Barry & Franklin 5. Jade Birch & Eric 6. Tina Lobel & Bubbles 7. Lindsay Lyth & Alfie 8. Emma McCabe & Rosie Special: Kim Betros & Wile E Coyote

CLASS 5: SUMMER SUN
CLASS 5: SUMMER SUN

1. Abby Cahm & Floss 2. Hannah Bunting & Polly 3. Cora Belle & Paisley 4. Max Rawlings & Dexter 5. Katrina Maddux & Annie 6. Ella Waite & Teddy 7. Megan Green & Mr Pickles 8. Michele Ashbrooke & Jax

CLASS 6: ON A DAY TRIP
CLASS 6: ON A DAY TRIP

1. Dave Tan & Chicken 2. Kez Dainty & Shakespeare 3. Hannah Palser & Louie 4. Lorraine Finch with Dolly & Murphy 5. Megan Green & Mr Pickles 6. Liam Hewlett & Tommy (on the barge) 7. Tina Lobel with Bea, Chip & Penny 8. Karen Sallis & Bella

CLASS 7: ROSETTE MODELS
CLASS 7: ROSETTE MODELS

1. Lindsay Lyth & Alfie 2. Ruby Furth & Elliot 3. Kelsey Wongjanarat & Duchess 4. Emma McCabe with Rosie & Loki 5. Dave Tan & Chicken 6. Tina Lobel & Rufus 7. Sam Capp & Loki 8. Sam Rowell & Chomp

CLASS 8: RAINBOW BRIDE
CLASS 8: RAINBOW BRIDE

1. Kim Betros & Aslan 2. Billy Jo Howe & Georgina 3. Dave Tan & Lorry 4. Lisa Camps & Trevor 5. Dimittee Walker & Shiloh 6. Lexee Chamberlain & Max 7. Susan Daniels & Cassie 8. Nicky Gee & Lukey Special Lynn Newton

CLASS 9: STRAIGHT OUT OF THE CAMERA
CLASS 9: STRAIGHT OUT OF THE CAMERA

1. Ruby Furth & Elliot 2. Lisa Camps & Gordon 3. Stacy Downie & Hollie 4. Georgie Rooney & Ellie 5. Lindsay Lyth & Alfie 6. Katie Davies & Milo 7. Wendy Folkard & Hariono 8. Bethany Bond & Mia

CLASS 10: BEST PHOTOBOMB
CLASS 10: BEST PHOTOBOMB

1. Kay Vernon & Paw Print 2. Lucy Harrison & Bravo 3. Sarah Shenton with Stanley & Freddie 4. Tina Lobel with Penny & Rufus 5. Kimberly McSparron with Odie & Hachi 6. Jen Lewis & Ash 7. Lindsay Lyth & Alfie 8. Lynn Newton

CLASS 11: NEWCOMERS
CLASS 11: NEWCOMERS

1. Ella Waite & Teddy 2.Michele Ashbrooke & Jax 3. Emma Hallam & Ava 4. Laura Kirk-Bradshaw & Belle 5. Hannah Barlow & Pheobe 6. Georgie Rooney & Phee 7. Ruby Furth & Eddie 8. Lucy Harrison & Vinny

CLASS 12: AUGUST CALENDAR SHOT
CLASS 12: AUGUST CALENDAR SHOT

1. Robyn Demmery & Red 2. Martina Svitanova with Leela & Philip 3. Tina Lobel & Rufus 4. Chloe Flynn & Sacha 5. Sarah Shenton & Stanley 6. Chloe Cleveland & Max 7. Charlotte Dalton & Rascal 8. Lucy Harrison & Vinny

CLASS 13: MY FAVOURITE PHOTO
CLASS 13: MY FAVOURITE PHOTO

1. Tiffany Fairey & Bear 2. Kay Vernon with Partner & Gywneria 3. Izzy Berry Price & Trevor 4. Hannah Barlow with Mr Pickles & Teddy 5. Liam Hewitt & Tommy 6. Jasmine Cooper & Biscuit 7. Emma Hallam & Ava 8. Jen Lewis

RING 1 BEST IN SHOW
RING 1 BEST IN SHOW

Lorraine Finch & Murphy Finch

RING 1 RESERVE BEST IN SHOW
RING 1 RESERVE BEST IN SHOW

Abby Cahm & Floss

RING 2 BEST IN SHOW
RING 2 BEST IN SHOW

Kim Betros & Aslan

RING 2 RESERVE BEST IN SHOW
RING 2 RESERVE BEST IN SHOW

Ruby Furth & Elliot

SUPREME BEST IN SHOW
SUPREME BEST IN SHOW

Kim Betros & Aslan

RESERVE SUPREME BEST IN SHOW
RESERVE SUPREME BEST IN SHOW

Ruby Furth & Elliot